Odzyskiwanie danych - Białystok

Zdarzyło Ci się kiedyś, że utraciłeś ważne dane? Odpowiedź pewnie jest twierdząca. Z taką sytuacją spotkał się niemal każdy użytkownik komputera bądź telefonu. Uczucie, jakie nam wtedy towarzyszy nie należy do najprzyjemniejszych. Jesteśmy zdenerowowani, bezsilni, nie wiemy, co robić i w jaki sposób odzyskać to, co zostało utracone. Jest jedno wyjście. Zgłoś się do odpowiedniego specjalisty! Znajdź kogoś, kto zrobi to za Ciebie, a Ty będziesz mógł spać spokojnie.

Odzyskiwanie danych z dysków HDD w Białymstoku (woj. podlaskie)

Przyczyn utraty danych z dysków HDD może być wiele. Należą do nich uszkodzenia fizyczne, tzn. dysk twardy uległ uszkodzeniu oraz błędy natury logicznej, tzn. niektóre dane nie są dostępne z różnych powodów, np. obecności wirusów, niechcianego formatowania itd. Odzyskiwanie danych z dysków twardych wiąże się najczęściej z naprawą elektroniki (PCB), wymianą uszkodzonego zespołu głowic, a także z przywróceniem struktury logicznej dysku.

Odzyskiwanie danych z dysków SSD

Proces odzyskiwania danych z dysków SSD różni się od procesu odzyskiwania danych z HDD. Schemat postępowania w takiej sytuacji jest zupełnie inny niż w przypadku odzyskiwania danych z mechanicznych dysków twardych. Najczęstszymi przyczynami uszkodzeń dysków SSD są: uszkodzenie kości, uszkodzony zasilacz komputera, a także błąd oprogramowania nośnika.

Odzyskiwanie danych z RAID/NAS

Serwerowe dyski twarde bądź desktopowe dyski wykorzystywane w macierzach równie często ulegają awariom, co klasyczne dyski twarde. Do najczęstszych przyczyn ich awarii zaliczyć można: nieprawidłowe działanie podzespołu, błędy systemów operacyjnych, a także brak wymaganej administracji.

Odzyskiwanie danych z serwerów

Głównymi przyczynami utraty dostępu do danych na serwerach są: błędna ich konfiguracja, brak należytej reakcji na awarię, pochopne działania ze strony administatora. Bardzo ważną kwestią w przypadku zarządzania serwerem jest regularne wykonywanie kopii zapasowych. Dane znajdujące się na serwerze są z reguły bardzo ważne, dlatego jeśli dojdzie już do jego awarii to należy, jak najszybciej skonsultować się z firmą odpowiedzialną za odzyskiwanie danych.

Odzyskiwanie danych z Kart Pamięci

Na kartach pamięci przetrzymujemy najczęściej jakieś zdjęcia. Niekiedy są to nic nieznaczące fotografie, ale czasami bywa tak, że straciliśmy coś naprawdę cennego. W Internecie aż roi się od darmowych programów, które mają nam umożliwić odzyskanie danych z karty pamięci. Jednak nie są one aż tak skuteczne, jak byśmy sobie tego życzyli. Dlatego i w tym przypadku, najlepiej jest niezwłocznie udać się do specjalistycznego serwisu komputerowego.

Odzyskiwanie danych z Pendrive

Pendrive, czyli pamięć USB, jest równie często narażony na utratę danych. Osoby, które mają to urządzenie korzystają z niego dość często i systematycznie, a to także ma wpływ na trwałość danych. Zdarza się czasem, że wykasujemy coś przypadkiem, przez pomyłkę albo pendrive w niezamierzony sposób sformatował się – co wtedy? Nie eksperymentuj! Zgłoś się do specjalisty, który pomoże Ci skutecznie przywrócić utracone dane.

Odzyskiwanie danych z telefonów i smartfonów

Telefony i smartfony to urządzenia, z którymi prawie się nie rozstajemy. Mamy na nich wszystko: ważne kontakty, galerie zdjęć, notatki, ważne dane itp. Telefon pełni niekiedy funkcję terminarza, dlatego informacje, które się na nich znajdują mogą być naprawdę cenne. Najczęstszymi przyczynami utraty danych z telefonów są: uszkodzenia zewnętrzne (awarie elektroniczne, działania wody, wilgoci itp.) oraz uszkodzenia logiczne (przypadkowe usunięcie danych, obecność wirusów, błędy w oprogramowaniu itp.).

Skuteczne Kasowanie danych

Większość osób chce odzyskać swoje dane, niektórzy natomiast pragną usunąć je "raz, a dobrze", tzn. skutecznie. Wraz z pojawieniem się możliwości odzyskiwania tego, co utracone, pojawił się problem skutecznego kasowania danych.

Usuwamy dane, które nie są nam już potrzebne, z różnych powodów: osobistych, służbowych itp. Niektóre informacje są poufne, tajne i nie chcemy, aby ktokolwiek miał do nich dostęp. Inne natomiast wywołują w nas przykre wspomnienia i chcemy wymazać je na zawsze ze swej pamięci.

Skuteczne kasowanie danych jest możliwe! Na tyle, że nikt nie będzie w stanie odzyskać tych informacji. Jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta – należy skorzystać z usług profesjonalnego informatyka.


Jeśli są Państwo zainteresowani odzyskaniem swych danych bądź skutecznym wykasowaniem informacji z jakiegoś nośnika – zapraszamy do nas, tel.: 570 337-697.


Jesteśmy naprawdę blisko Ciebie - województwo podlaskie

Ulica: św. Rocha 13/15 lok. 115

"Rzemieślnik II"

Biuro czynne: PN - PT: 9.00 - 18.00, inne terminy do uzgodnienia

Kod pocztowy: 15-879 Białystok

Telefon kontaktowy: 570 337-697


Zasięg działania naszego serwisu komputerowego, naprawy laptopów obejmuje wszystkie osiedla Białegostoku, tj.: Centrum, Białostoczek, Sienkiewicza, Bojary, Piaski, Przydworcowe, Młodych, Antoniuk, Jaroszówka, Wygoda, Piasta I, Piasta II, Skorupy, Mickiewicza, Dojlidy, Bema, Kawaleryjskie, Nowe Miasto, Zielone Wzgórza, Starosielce, Słoneczny Stok, Leśna Dolina, Wysoki Stoczek, Dziesięciny I, Dziesięciny II, Bacieczki, Zawady, Dojlidy Górne.

Serwis komputerowy: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Brańsk, Choroszcz, Ciechanowiec.

Serwis laptopów: Czarna Białostocka, Sejny, Siemiatycze, Sokółka, Grajewo, Hajnówka, Suchowola, Supraśl, Suwałki.

Naprawa laptopa: Szczuczyn, Kolno, Łapy, Wasilków, Lipsk, Łomża, Wysokie Mazowieckie, Zambrów, Michałowo, Mońki, Nowogród.

Naprawa tabletów: Acer, Ainol, Apple, Archos, Asus, Dell, Goclever, HP compaq, Huawei, Lark, Lenovo, Manta, Microsoft, Modecom, Motorola, Navroad nexo, Overmax, Prestigio, Samsung, Shiru, Sony, Toshiba, Tracer, Trak.

Serwis laptopów:

phpBB Assistant

ul. św. Rocha 13/15 lok. 115

15-879 Białystok, woj. podlaskie

fanpage facebook instagram google +1

tel. 570 337-697

serwis@naprawa-laptopa.com

GG: 4002833

100% Zaufania

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

Województwo podlaskie: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Brańsk, Choroszcz, Ciechanowiec, Czarna Białostocka, Sejny, Siemiatycze, Sokółka, Grajewo, Hajnówka, Suchowola, Supraśl, Suwałki, Szczuczyn, Kolno, Łapy, Wasilków, Lipsk, Łomża, Wysokie Mazowieckie, Zambrów, Michałowo, Mońki, Nowogród

ZADZWOŃ DO NAS, tel. 570 337-697